Arhivă PDF începând din 1990 I Abonamente Revista 22 I Access Abonați PDF


Lista noilor senatori si deputati
2008-12-03
Actualitate Interna
0
Desi PSD a cistigat cu 90.000 de voturi mai mult decit PDL, acesta are cu trei mandate in plus. Situatia se prezinta astfel: Camera Deputatilor: PDL 115, PSC+PC- 114, PNL- 65, UDMR-22, plus 18 mandate pentru minoritatile nationale. Senat: PDL- 51, PSD+PC- 49, PNL-29, UDMR-9. Raportul de forte din parlament va conta in negocierea presedintilor si vicepresedintilor celor doua camere, a sefilor de comisii si chestorilor.


ALBA

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Calin Potor (PD-L)
Colegiul 2: Clement Negrut (PD-L)
Colegiul 3: Teodor Atanasiu (PNL)
Colegiul 4: Radu Coclici (PSD)
Colegiul 5: Corneliu Olar (PD-L)

Senat

Colegiul 1: Alexandru Peres (PD-L)
Colegiul 2: Nicolae Dobra (PD-L)


ARAD

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Lucian Rivis Tipei (PD-L)
Colegiul 2: Claudia Boghicevici (PD-L)
Colegiul 3: Adrian Nitu (PD-L)
Colegiul 4: Mihaita Calimente (PNL)
Colegiul 5: Florin Ciprian Luca (PSD+PC)
Colegiul 6: Marius Sorin Gondor (PD-L)
Colegiul 7: Iustin Marinel Cionca-Arghir (PD-L)
Colegiul 8: Petru Farago (UDMR)


Senat

Colegiul 1: Ovidiu Marin (PD-L)
Colegiul 2: Avram Craciun (PSD+PC)
Colegiul 3: Constantin Traian Igas (PD-L)


ARGES

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Gheorghe Sorin Buta (PD-L)
Colegiul 2: Gheorghe Mircea Draghici (PSD+PC)
Colegiul 3: Ion Burnei (PSD+PC)
Colegiul 4: Andi Sorin Pandele (PD-L)
Colegiul 5: Filip Georgescu (PSD+PC)
Colegiul 6: Costin Radu Vasilica (PSD+PC)
Colegiul 7: Bogdan Niculescu Duvaz (PSD+PC)
Colegiul 8: Dominic Andrei Gerea (PNL)
Colegiul 9: Cristian Boureanu (PD-L)

Senat

Colegiul 1: Mircea Diaconu (PNL)
Colegiul 2: Constantin Serban Valeca (PSD+PC)
Colegiul 3: Constantin Tamga (PSD+PC)
Colegiul 4: Mircea Cinteza (PD-L)


BACAU

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Tudor Chiuariu (PNL)
Colegiul 2: Adrian Popescu (PD-L)
Colegiul 3: Ionel Palar (PNL)
Colegiul 4:  Gheorghe Antochi (PSD+PC)
Colegiul 5:  Mihai Banu (PNL)
Colegiul 6:  Valerian Vreme (PD-L)
Colegiul 7:  Vasile Gherasim (PD-L)
Colegiul 8:  Iulian Iancu (PSD+PC)
Colegiul 9:  Viorel Hrebenciuc (PSD+PC)
Colegiul 10:  Gabriel Petru Vlase (PSD+PC)

Senat

Colegiul 1: Gabriel Berca (PNL)
Colegiul 2:  Vasile Nistor (PD-L)
Colegiul 3:  Catalin Radu Mardare (PSD+PC)
Colegiul 4:  Elena Mitrea (PSD+PC)


BIHOR

Camera Deputatilor

Colegiul 1:  Akos Derzsi (UDMR)
Colegiul 2: Petru Lakatos (UDMR)
Colegiul 3:  Ana Lucia Varga (PNL)
Colegiul 4: Nicolae Jolta (PNL)
Colegiul 5: Stefan Seremi (PD-L)
Colegiul 6:  Sorin Ioan Roman (PSD+PC)
Colegiul 7:  Sonia Maria Draghici (PSD+PC)
Colegiul 8:  Maria Csilla Peta (UDMR)
Colegiul 9:  Octavian Bot (PD-L)

Senat

Colegiul 1:  Zoltan Attila Cseke (UDMR)
Colegiul 2: Cornel Popa (PNL)
Colegiul 3:  Petru Filip (PD-L)
Colegiul 4: Ioan Mang (PSD+PC)


BISTRITA NASAUD

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Radu Emil Moldovan (PSD+PC)
Colegiul 2: Nelu Ioan Botis (PD-L)
Colegiul 3: Ioan Oltean (PD-L)
Colegiul 4: Ioan Tintean (PNL)

Senat

Colegiul 1: Ioan Zbarciu (PD-L)
Colegiul 2: Danut Nicolae Prunea (PSD+PC)


BOTOSANI

Camera  Deputatilor

Colegiul 1: Nicolae Rebenciu (PNL)
Colegiul 2: Andrei Dolineaschi (PSD)
Colegiul 3: Florin Turcanu (PNL)
Colegiul 4: Stelica Strugaru Iacob (PD-L)
Colegiul 5: Costica Macaleti (PSD)
Colegiul 6: Catalin Ovidiu Obuf Buhaianu (PD-L)

Senat

Colegiul 1: Marcu Gheorghe (PSD)
Colegiul 2: Liviu Campeanu (PNL)
Colegiul 3: Dan Augustin Humelnicul (PD-L)


BRASOV

Camera Deputatilor

Colegiul 1:  Gheorghe Gabor (PNL)
Colegiul 2:  Constantin Nita (PSD+PC)
Colegiul 3:  Aurel Mihai Dontu (PNL)
Colegiul 4:  Nicolescu Tita (PSD+PC)
Colegiul 5: Gabriel Andronache (PD-L)
Colegiul 6: Lilli Ana Farkas (UDMR)
Colegiul 7: Florin Postolachi (PD-L)
Colegiul 8: Gheorghe Ialomiteanu (PD-L)

Senat

Colegiul 1:  Iulian Marian Rasliu (PD-L)
Colegiul 2:  Titus Corlatean (PSD+PC)
Colegiul 3:  Ioan Ghise (PNL)
Colegiul 4:  Florian Dumitru Staicu (PD-L)


BRAILA

Camera Deputatilor

Colegiul 1:  Diana Adriana Tusa (PNL)
Colegiul 2:  Eugen Badalan (PD-L)
Colegiul 3:  Viorel Balcan (PSD+PC)
Colegiul 4:  Mihai Tudose (PSD+PC)
Colegiul 5:  Cristian Rizea (PSD+PC)

Senat

Colegiul 1: Ion Rotaru (PSD+PC)
Colegiul 2: Sever Constantin Cibu (PNL)


BUZAU

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Adrian Mocanu (PSD+PC)
Colegiul 2: George Scutaru (PNL)
Colegiul 3: Titi Holban (PNL)
Colegiul 4: Alecu Valeriu (PD-L)
Colegiul 5: Marian Ghiveciu (PSD+PC)
Coleguil 6: Carmen Moldovan (PSD+PC)
Colegiul 7: Cezar Preda (PD-L)

Senat

Colegiul 1: Viorel Constantinescu (PD-L)
Colegiul 2: Bigiu Marian Vasile (PNL)
Colegiul 3: Ion Vasile (PSD+PC)


CALARASI

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Ioan Damian (PSD+PC)
Colegiul 2: Eugen Nicolaescu (PNL)
Colegiul 3: Dan Motreanu (PNL)
Colegiul 4: Stelian Fuia (PD-L)
Colegiul 5: Dmutru Boabes (PSD+PC)

Senat

Colegiul 1: Vasile Nedelcu (PNL)
Colegiul 2: Constantin Dumitru (PD-L)


CARAS-SEVERIN

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Chisalita Ioan (PSD+PC)
Colegiul 2: Gheorghe Hogea (PD-L)
Colegiul 3: Ion Tabugan (PNL)
Colegiul 4: Valentin Rusu (PD-L)
Colegiul 5: Ion Mocioalca (PSD+PC)
 
Senat

Colegiul 1: Balan Gheorghe-Pavel (PSD+PC)
Colegiul 2: Secasan Iosif (PD-L)


CLUJ

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Mircea Giurgiu (PD-L)
Colegiul 2: Daniel Buda (PD-L)
Colegiul 3: Petru Calian (PD-L)
Colegiul 4: Adian Gurzau (PD-L)
Colegiul 5: Horea Uioreanu (PNL)
Coleguil 6: Cornel Itu (PSD+PC)
Colegiul 7: Vasile Soporan (PSD+PC)
Colegiul 8: Virgil Pop (PNL)
Colegiul 9: Palfi Mozes Zoltan (UDMR)
Colegiul 10: Mate Andras Levente (UDMR)


Senat

Colegiul 1: Mihail Hardau (PD-L)
Colegiul 2: Serban Radulescu (PD-L)
Colegiul 3: Marius Nicoara (PNL)
Colegiul 4: Alexandru Cordos (PSD+PC)


CONSTANTA

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Gherghe Dragomir (PNL)
Colegiul 2: Mihai Lupu (PNL)
Colegiul 3: Ileana-Cristina Dumitrache (PSD+PC)
Colegiul 4: Constantin Chirila (PD-L)
Colegiul 5: Iorghus Zamfir (PD-L)
Coleguil 6: Eduard-Stelian Martin (PSD+PC)
Colegiul 7: Radu-Matei Bratianu (PSD+PC)
Colegiul 8: Manuela Mitrea (PSD+PC)
Colegiul 9: Antonella Marinescu (PSD+PC)
Colegiul 10: Maria Stavrositu (PD-L)

Senat

Colegiul 1: Puiu Hasoti (PNL)
Colegiul 2: Nicolae Moga (PSD+PC)
Colegiul 3: Alexandru Mazare (PSD+PC)
Colegiul 4: Mircea Marius Banias (PD-L)


COVASNA

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Edler Andras Gyorgy (UDMR)
Colegiul 2: Marton Arpad (UDMR)
Colegiul 3: Olosz Gergely (UDMR)
Colegiul 4: Horia Grama (PSD+PC)

Senat

Colegiul 1: Bokor Tiberiu (UDMR)
Colegiul 2: Almos Albert (UDMR)


DAMBOVITA

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Gabriel Plaiasu (PNL)
Colegiul 2: Gheorghe Ana (PSD+PC)
Colegiul 3: Ion Stan (PSD+PC)
Colegiul 4: Gheorghe Albu (PD-L)
Colegiul 5: Georgica Dumitru (PD-L)
Colegiul 6: Ion Dumitru (PSD+PC)
Colegiul 7: Bogdan Catargiu (PD-L)
Colegiul 8: Iulian Vladu (PD-L)

Senat

Colegiul 1: Adrian Tutuianu (PSD+PC)
Colegiul 2: Mircea Andrei (PD-L)
Colegiul 3: Gigel Calcan (PD-L)


DOLJ

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Mihai Surpateanu (PD-L)
Colegiul 2: Constantin Dascalu (PD-L)
Colegiul 3: Marian Stroe (PNL)
Colegiul 4: Floretin Gust Balosin (PSD+PC)
Colegiul 5: Petre Petrescu (PSD+PC)
Colegiul 6: Claudiu Manda (PSD+PC)
Colegiul 7: Mihai Voicu (PNL)
Colegiul 8: Gelu Visan (PD-L)
Colegiul 9: Valeriu Zgonea (PSD+PC)
Colegiul 10: Ion Calin (PSD+PC)

Senat

Colegiul 1: Radu Berceanu (PD-L)
Colegiul 2: Tudor Udristoiui (PD-L)
Colegiul 3: Olguta Vasilescu (PSD+PC)
Colegiul 4: Mario Ovidiu Oprea (PNL)
Colegiul 5: Mircea Geoana (PSD+PC)


GALATI

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Victor Paul Dobre (PNL)
Colegiul 2: Mircea Toader (PD-L)
Colegiul 3: Carmen Axenie (PD-L)
Colegiul 4: Viorel Stefan (PSD+PC)
Colegiul 5: Dan Nica (PSD+PC)
Colegiul 6: Florin Paslaru (PSD+PC)
Colegiul 7: Lucretia Rosca (PSD+PC)
Colegiul 8: Bigdan Ciuca (PSD+PC)
Colegiul 9: Mihail Boldea (PD-L)

Senat

Colegiul 1: Laurentiu Chirvasuta (PSD+PC)
Colegiul 2: Gheorghe Saghian (PSD+PC)
Colegiul 3: Paul Ichim (PNL)
Colegiul 4: Marius Necula (PD-L)


GIURGIU

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Madalin Voicu (PSD+PC)
Colegiul 2: Victor Boiangiu (PD-L)
Colegiul 3: Dan Pasat (PNL)
Colegiul 4: Daniel Chitoiu (PNL)

Senat

Colegiul 1: Cezar Magureanu (PNL)
Colegiul 2: Vasile Mustatea (PNL)


GORJ

Camera Deputatilor

colegiul 1 Dan Ilie Morega - PNL
colegiul 2 Mugurel Surupaceanu - PSD+PC
colegiul 3 Cosmin Popescu - PD-L
colegiul 4 Constantin Militaru - PD-L
colegiul 5 Vasile Popeanga - PSD+PC
colegiul 6 Victor Ponta - PSD+PC

Senat

colegiul 1 Ion Ruset - PD-L
colegiul 2 Toni Grebla - PSD+PC


HARGHITA

Camera Deputatilor

colegiul 1 Korodi Attila - UDMR
colegiul 2 Kelemen Hunor - UDMR
colegiul 3 Antal Istvan - UDMR
colegiul 4 Pal Arpad - UDMR
colegiul 5 Mircea Dusa - PSD+PC

Senat

colegiul 1 Gyerko Laszlo - UDMR
colegiul  2 Verestoy Attila - UDMR


HUNEDOARA

Camera Deputatilor

colegiul 1 Laurentiu Nistor - PSD+PC
colegiul 2 Iosif-Veniamin Blaga - PD-L
colegiul 3 Ioan Timis - PNL
colegiul 4 Cornel Resmerita - PSD+PC
colegiul 5 Monica Iacob-Ridzi - PD-L
colegiul 6 Radu Timpau - PNL
colegiul 7 Viorel Arion - PD-L

Senat

colegiul 1 Cosmin Nicula - PSD+PC
colegiul 2 Dorin Paran - PD-L
colegiul 3 Dan Radu Rusanu - PNL


IALOMITA

Camera Deputatilor

colegiul 1 Cristina Pocora - PNL
colegiul 2 Marian Neacsu - PSP+PC
colegiul 3 Dan Mircea Popescu - PSD+PC
colegiul 4 Tinel Gheorghe - PD-L

Senat

colegiul 1 Tudor Panturu - PD-L
colegiul 2 Mihaita Gaina - PSD+PC


IASI

Camera Deputatilor

colegiul 1 Luminita Iordache - PSD+PC
colegiul 2 Relu Fenechiu - PNL
colegiul 3 Petru Movila - PD-L
colegiul 4 Vasile Mocanu - PSD+PC
colegiul 5 Neculai Ratoi - PSD+PC
colegiul 6 Anghel Stanciu - PSD+PC
colegiul 7 Cristian Adomnitei - PNL
colegiul 8 Tudor Ciuhodaru - PSD+PC
colegiul 9 Vasile Oajdea - PD-L
colegiul 10 Teodor Spinu - PD-L
colegiul 11 Cristina Dobre - PNL
colegiul 12 Nicusor Paduraru - PD-L

Senat

colegiul 1 Varujan Vosganian - PNL
colegiul 2 Sorin Lazar - PSD+PC
colegiul 3 Florin Constantinescu - PSD+PC
colegiul 4 Mihaela Popa - PD-L
colegiul 5 Dumitru Oprea - PD-L


ILFOV

Camera Deputatilor

colegiul 1 Gabriel Oprea - PSD+PC
colegiul 2 Mircea Marin - PD-L
colegiul 3 Mihaela Sandru - PD-L
colegiul 4 Calin Popescu Tariceanu - PNL

Senat

colegiul 1 Anghel Iordanescu - PSD+PC
colegiul 2 Iulian Urban PD-L


MARAMURES

Camera Deputatilor

colegiul 1 Gheorghe Zoicas - PSD+PC
colegiul 2 Catalin Chereches - PSD+PC
colegiul 3 Nicolae Bud - PD-L
colegiul 4 Doru Lese - PD-L
colegiul 5 Pavel Horj - PNL
colegiul 6 Stefan Beres - UDMR
colegiul 7 Vasile Berci - PNL

Senat

colegiul 1 Liviu Titus Pasca - PNL
colegiul 2 Sorin Bota - PSD+PC
colegiul 3 Gheorghe Mahai Barlea - PD-L


MEHEDINTI

Camera Deputatilor

colegiul 1 Cornel Ghita - PD-L
colegiul 2 Doinita Chircu - PD-L
colegiul 3 Viorel Palasca - PNL
colegiul 4 Eugen Nicolicea - PSD+PC

Senat

colegiul 1 Mihai Stanisoara - PD-L
colegiul 2 Petre Daea - PSD+PC


MURES

Camera Deputatilor

colegiul 1 Borbely Laszlo - UDMR
colegiul 2 Mihai Opriscan - PD-L
colegiul 3 Kelemen Attila - UDMR
colegiul 4 Victor Socaciu - PSD+PC
colegiul 5 Kerekes Karoly - UDMR
colegiul 6 Toader Stroian - PD-L
colegiul 7 Ciprian Dobre - PNL
colegiul 8 Vasile Gliga - PSD+PC

Senat

colegiul 1 Gyorgy Frunda - UDMR
colegiul 2 Marko Bela - UDMR
colegiul 3 Petru Basa - PD-L
colegiul 4 Corneliu Grosu - PSD+PC


NEAMT

Camera Deputatilor

colegiul 1 Stelian Ghita-Eftemie - PD-L
colegiul 2 Mihaela Stoica - PD-L
colegiul 3 Culita Tarata - PSD+PC
colegiul 4 Marius Neculai - PD-L
colegiul 5 Ioan Muntean - PSD+PC
colegiul 6 Victor Surdu - PSD+PC
colegiul 7 Marius Rogin - PD-L
colegiul 8 Emil Bostan - PNL

Senat

colegiul 1 Toader Mocanu - PD-L
colegiul 2 Ioan Chelaru - PSD+PC
colegiul 3 Ovidius Marcutian - PNL


OLT

Camera Deputatilor

colegiul 1 Daniel Barbulescu - PD-L
colegiul 2 Nicolae Stan - PD-L
colegiul 3 Marin Bobes - PSD+PC
colegiul 4 Valeriu Steriu - PSD+PC
colegiul 5 Florin Iordache - PSD+PC
colegiul 6 Gigel Stirbu - PNL
colegiul 7 Doru Frunzulica - PSD+PC

Senat

colegiul 1 Mihai Nita - PD-L
colegiul 2 Ion Toma - PSD+PC
colegiul 3 Dan Sova - PSD+PC


PRAHOVA

Camera Deputatilor

colegiul 1 Cristian Burlacu - PNL
colegiul 2 Florin Anghel - PD-L
colegiul 3 Gratiela Gavrilescu - PNL
colegiul 4 Marian Saniuta - PSD+PC
colegiul 5 Mihai Apostoloche - PSD+PC
colegiul 6 Razvan Turea - PSD+PC
colegiul 7 Adriana Saftoiu - PNL
colegiul 8 Adrian Nastase - PSD+PC
colegiul 9 George Ionescu - PD-L
colegiul 10 Sever Voinescu-Cotoi - PD-L
colegiul 11 Roberta Anastase - PD-L
colegiul 12 Andrei Sava - PD-L

Senat

colegiul 1 Georgica Severin - PD-L
colegiul 2 Iulian Badescu - PD-L
colegiul 3 Teodor Melescanu - PNL
colegiul 4 Sorin Chivu - PSD+PC
colegiul 5 Daniel Savu - PSD+PC


SATU MARE

Camera Deputatilor

colegiul 1 Gheorghe Ciocan - PSD+PC
colegiul 2 Ioan Holdis - PD-L
colegiul 3 Viorel Buda - PNL
colegiul 4 Varga Attila - UDMR
colegiul 5 Erdei Doloczki Istvan - UDMR

Senat

colegiul 1 Valer Marian - PSD+PC
colegiul 2 Tiberiu Gunthner - UDMR


SALAJ

Camera Deputatilor

colegiul 1 Lucian Bode - PD-L
colegiul 2 Seres Denes - UDMR
colegiul 3 Iuliu Nosa - PSD+PC
colegiul 4 Gheorghe Mirel Talos - PNL

Senat

colegiul 1 Fekete-Szabo Andras Levente - UDMR
colegiul 2 Gheorghe Pop - PSD+PC


SIBIU

Camera Deputatilor

colegiul 1 Cornel Stirbet - PD-L
colegiul 2 Raluca Turcan - PD-L
colegiul 3 Gheorghe Roman - PD-L
colegiul 4 Ioan Cindrea - PSD+PC
colegiul 5 Silvestru Lup - PSD+PC
colegiul 6 Mircea Cazan - PNL

Senat

colegiul 1 Ion Ariton - PD-L
colegiul 2 Viorel Arcas - PSD+PC
colegiul 3 Minerva Boitan - PNL


SUCEAVA

Camera Deputatilor

colegiul 1 Sanda Ardeleanu - PD-L
colegiul 2 Ioan Balan  - PD-L
colegiul 3 Eugen Uricec - PD-L
colegiul 4 Catalin Nechifor - PSD+PC
colegiul 5 Ioan Stan - PSD+PC
colegiul 6 Mircea Irimescu - PNL
colegiul 7 Gheorghe Coroama - PNL
colegiul 8 Eugen Bejinariu - PSD+PC
colegiul 9 Dumitru Pardau - PD-L
colegiul 10 Gabriel Gospodaru - PD-L

Senat

colegiul 1 Sorin Fodoreanu - PD-L
colegiul 2 Orest Onofrei - PD-L
colegiul 3 Gavril Marza - PSD+PC
colegiul 4 Tiberiu Prodan - PNL


TELEORMAN

Camera Deputatilor

colegiul 1 Robert Negoita - PSD+PC
colegiul 2 Nicolae Banicioiu - PSD+PC
colegiul 3 Adrian Badulescu - PD-L
colegiul 4 Adrian Florescu PD-L
colegiul 5 George Dumitrica - PNL
colegiul 6 Marin Almajanu - PNL

Senat

colegiul 1 Serban Mihailescu - PSD+PC
colegiul 2 Romeo Nicoara - PNL
colegiul 3 Alexandru Mocanu - PD-L


TIMIS

Camera Deputatilor
 
Colegiul 1:  Horia Cristian (PNL)
Colegiul 2: Iosif Stefan Dragulescu (PD-L)
Colegiul 3: Marius Cristinel Dugulescu (PD-L)
Colegiul 4: Eugenia Maria Barna (PSD+PC)
Colegiul 5: Florin Augustin Popoviciu (PD-L)
Colegiul 6: Valeriu Tabara (PD-L)
Colegiul 7: Constantin Sorin Stragea (PSD+PC)
Colegiul 8: Claudiu Taga (PNL)
Colegiul 9: Dorel Covaci (PSD+PC)
Colegiul 10: Gheorghe Ciobanu (PD-L)
 
Senat
 
Colegiul 1: Gheorghe David (PD-L)
Colegiul 2: Nicolae Robu (PNL)
Colegiul 3:Constantin Vasile Borza Dorel (PD-L) 
Colegiul 4: Ilie Sarbu (PSD+PC)


TULCEA

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Marian Avram (PD-L)
Colegiul 2: Mihai Stroe (PD-L)
Colegiul 3: Horia Teodorescu (PSD+PC)
Colegiul 4: Marius Octavian Popa (PNL)

Senat

Colegiul 1: Ion Bara (PD-L)
Colegiul 2: Trifon Belacurencu (PSD+PC)


VASLUI

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Victor Cristea (PSD+PC)
Colegiul 2: Dan Bordeianu (PNL)
Colegiul 3: Dragos Iftime (PD-L)
Colegiul 4: Adrian Solomon (PSD+PC)
Colegiul 5: Viorel Carare (PD-L)
Colegiul 6: Mihai Dan Marian (PNL)
Colegiul 7: Marian Sarbu (PSD+PC)

Senat

Colegiul 1: Doina Silistru (PSD+PC)
Colegiul 2: Vasile Pintilie (PD-L)
Colegiul 3: Cristian David (PNL)


VALCEA

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Sorin Stefan Zamfirescu (PD-L)
Colegiul 2: Samuil Valcu (PD-L)
Colegiul 3: Constantin Maziliu (PSD+PC)
Colegiul 4: Vasile Bleotu (PSD+PC)
Colegiul 5: Cristian Buican (PNL)
Colegiul 6: Aurel Vladoiu (PSD+PC)

Senat

Colegiul 1: Florian Laurentiu Coca (PSD+PC)
Colegiul 2: Valentin Emilian Francu (PNL)
Colegiul 3: Jurcan Dorel (PD-L)


VRANCEA

Camera Deputatilor

Colegiul 1:Razvan Mustea Serban (PD-L)
Colegiul 2: Angel Talvar (PSD+PC)
Colegiul 3: Nini Sapunaru (PNL)
Colegiul 4: Sorin Cristian Dumitrescu (PSD+PC)
Colegiul 5: Alin Trasculescu (PD-L)
Colegiul 6: Ciprian Nicolae Nica (PSD+PC)

Senat

Colegiul 1: Sorina Placinta (PD-L)
Colegiul 2: Miron Mitrea (PSD+PC)


BUCURESTI

Camera Deputatilor

Colegiul1: Bogdan Olteanu (PNL)
Colegiul 2: Daniel Budurescu (PNL)
Colegiul 3:  Ludovic Orban (PNL)
Colegiul 4: Costica Canacheu (PD-L)
Colegiul 5. Georgian Pop (PSD+PC)
Colegiul 6. Rodica Nassar (PSD+PC)
Colegiul 7. Florian Popa (PSD+PC)
Colegiul 8. Brandusa Novac (PD-L)
Colegiul9. Theodor Paleologu (PD-L)
Colegiul10. Catalin Croitoru (PD-L)
Colegiul11. Sulfina Barbu(PD-L)
Colegiul12. Cristian Petrescu (PD-L)
Colegiul13. Danile Pirpiliu (PD-L)
Colegiul14. Radu Zatreanu (PD-L)
Colegiul15. Silviu Prigoana (PD-L)
Colegiul16. Sergiu Andon (PSD+PC)
Colegiul17. Ruxadra Jipa (PSD+PC)
Colegiul18. Doina Burcau (PSD+PC)
Colegiul19. Daniela Popa (PC)
Colegiul20. Oana Niculescu-Mizil (PSD)
Colegiul21. Dumitru Chirita (PSD+PC)
Colegiul22. Alina Gorghiu (PNL)
Colegiul23. Aura Vasile (PSD+PC)
Colegiul24. Daniel Geanta (PD-L)
Colegiul25. Elena Udrea(PD-L)
Colegiul26. Florea Damian (PSD+PC)
Colegiul 27. Cornel Pieptea (PNL)
Colegiul 28. Danut Liga (PD-L)

Senat

Colegiul1. Sergiu Nicolaescu (PSD)
Colegiul2. Crin Antonescu (PNL)
Colegiul3. Cristi Diaconescu (PSD)
Colegiul4. Anca Boagiu (PD-L)
Colegiul5. Vasile Blaga (PD-L)
Colegiul6. Cristian Radulescu (PD-L)
Colegiul7. Cristian Topescu (PNL)
Colegiul8. Dan Voiculescu (PC)
Colegiul9. Catalin Voicu (PSD)
Colegiul10. Ecaterina Andronescu (PSD)
Colegiul11. Radu F. Alexandru (PD-L)
Colegiul12. Gabriel Mutu (PD-L)


DIASPORA

Camera Deputatilor

colegiul 1 William Branza - PD-L
colegiul 2 Tudor Pantaru - PSD+PC
colegiul 3 Mircea Lubanovici - PD-L
colegiul 4 Koto Iosif - UDMR

Senat

colegiul 1 Viorel Riceard Badea - PD-L
colegiul 2 Raymond Luca - PNL
TAGS :
Mai multe din Actualitate Interna
Comentarii
Total 0 comments.
823
 Media Culpa
 Numarul Curent
DESENAND (CA) LUMEA
 Vis a vis
 Scrisori de la cititori