Arhivă PDF începând din 1990 I Abonamente Revista 22 I Access Abonați PDF


Lista completa a parlamentarilor care au votat pentru modificarea Codului penal. Cine sunt cei care si-au asigurat superimunitatea
F.M. - - - -
2013-12-12
Actualitate Interna
0

Deputaţii din Comisia juridică, autori ai loviturii date statului de drept, sunt sprijiniţi de oameni politici care au probleme penale. O parte dintre ei sunt în război deschis cu procurorii DNA sau cu inspectorii ANI, fi ind cercetaţi pentru corupţie sau conflict de interese.

 

Vă prezentăm mai jos lista acestora, prezentată pe siteul Camerei Deputaților:

1.     Cupşa Ioan     PNL     - nu a votat
2.     Hrebenciuc Viorel     PSD     - nu a votat

1.     Codîrlă Liviu     PP-DD     Abţinere
2.     Marocico Ion     Mino.     Abţinere
3.     Necula Cosmin     PSD     Abţinere
4.     Tuşa Adriana Diana     -     Abţinere

1.     Adăscăliţei Constantin PSD   DA
2.     Alexe Costel     PNL     DA
3.     Alexe Florin-Alexandru PNL     DA
4.     Almăjanu Marin     PNL     DA
5.     Amet Varol     Mino.     DA
6.     Andea Petru     PSD     DA
7.     Andronache Gabriel     PNL     DA
8.     Anton Marin     PNL     DA
9.     Arsene Ionel     PSD     DA
10.     Axente Ioan     PSD     DA
11.     Babuş Radu     PSD     DA
12.     Baltă Mihai     PSD     DA
13.     Băişanu Ştefan-Alexandru PNL     DA
14.     Bălan Ion     PSD     DA
15.     Bănicioiu Nicolae     PSD     DA
16.     Bărbulescu Daniel-Ionuţ PSD     DA
17.     Bejinariu Eugen     PSD     DA
18.     Benga Ioan     PSD     DA
19.     Berci Vasile     PNL     DA
20.     Birchall Ana     PSD     DA
21.     Bleotu Vasile     PSD     DA
22.     Boboc Valentin Gabriel PSD     DA
23.     Bogdan Gheorghe-Dănuţ PSD     DA
24.     Bónis István     UDMR     DA
25.     Borbély László     UDMR     DA
26.     Bordeianu Dan     PNL     DA
27.     Bot Octavian     PNL     DA
28.     Bucura-Oprescu Simona PSD     DA
29.     Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
30.     Buican Cristian     PNL     DA
31.     Buicu Corneliu-Florin PSD     DA
32.     Calimente Mihăiţă     PNL     DA
33.     Calotă Florică Ică     PNL     DA
34.     Cazan Mircea-Vasile     PNL     DA
35.     Călin Ion     PSD     DA
36.     Căprar Dorel-Gheorghe PSD     DA
37.     Chebac Eugen     PSD     DA
38.     Cherecheş Florica     PNL     DA
39.     Chiriţă Dumitru     PSD     DA
40.     Chirteş Ioan-Cristian     PNL     DA
41.     Chirvăsuţă Laurenţiu     PSD     DA
42.     Cioată Cezar     PC     DA
43.     Ciobanu Gheorghe     PSD     DA
44.     Ciocan Dan     PSD     DA
45.     Ciofu Tamara-Dorina PSD     DA
46.     Ciolacu Ion-Marcel     PSD     DA
47.     Ciurariu Florin     PNL     DA
48.     Cocei Erland     PNL     DA
49.     Coman Gheorghe     PC     DA
50.     Cosma Vlad-Alexandru PSD     DA
/> 51.     Costin Gheorghe     PNL     DA
52.     Covaci Dorel     PSD     DA
53.     Crăciunescu Grigore     PNL     DA
54.     Cristea Aurelia     PSD     DA
55.     Cristea Victor     PSD     DA
56.     Cristian Horia     PNL     DA
57.     Cseke Attila-Zoltán     UDMR     DA
58.     Cupă Ion         PNL     DA
59.     Delureanu Virgil     PSD     DA
60.     Dima Toader     PSD     DA
61.     Diniţă Ion         PC     DA
62.     Dîrzu Ioan     PSD     DA
63.     Dobre Mircea-Titus     PSD     DA
64.     Dobre Victor Paul     PNL     DA
65.     Dobrinescu Traian     PNL     DA
66.     Dolha Nechita-Stelian PNL     DA
67.     Donţu Mihai-Aurel     PNL     DA
68.     Dragomir Gheorghe     PNL     DA
69.     Dragomir Viorel Marian PSD     DA
70.     Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
71.     Drăghici Sonia-Maria PSD     DA
72.     Drăguşanu Vasile-Cătălin PC     DA
73.     Dumbrăvanu Paul     PNL     DA
74.     Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
75.     Dumitru Georgică     PC     DA
76.     Dumitru Ovidiu-Ioan     -     DA
77.     Emacu Gheorghe     PSD     DA
78.     Enache Marian     PSD     DA
79.     Eparu Ion         PSD     DA
80.     Erdei Dolóczki István UDMR     DA
81.     Fejér László-Ődőn     UDMR     DA
82.     Firczak Gheorghe     Mino.     DA
83.     Florea Daniel     PSD     DA
84.     Frăticiu Gheorghe     PSD     DA
85.     Ganţ Ovidiu Victor     Mino.     DA
86.     Gavrilescu Graţiela Leocadia PNL DA
87.     Găină Mihăiţă     PSD     DA
88.     Gerea Andrei Dominic PNL     DA
89.     Ghera Giureci-Slobodan Mino.     DA
90.     Ghiţă Sebastian-Aurelian PSD     DA
91.     Ghiveciu Marian     PSD     DA
92.     Gireadă Dumitru-Verginel PNL     DA
93.     Gliga Vasile Ghiorghe PSD     DA
94.     Gorghiu Alina-Ştefania PNL     DA
95.     Grama Horia     PSD     DA
96.     Grapini Maria     PC     DA
97.     Grindeanu Sorin Mihai PSD     DA
98.     Grosaru Mircea     Mino.     DA
99.     Guran Virgil     PNL     DA
100.     Gust Băloşin Florentin PSD     DA
101.     Gvozdenovici Slavomir Mino.     DA
102.     Harbuz Liviu     PSD     DA
103.     Holban Titi     PNL     DA
104.     Iacoban Sorin-Avram PSD     DA
105.     Iancu Iulian     PSD     DA
106.     Iane Daniel     PNL     DA
107.     Iane Ovidiu-Cristian     PSD     DA
108.     Ignat Miron     Mino.     DA
109.     Intotero Natalia-Elena PSD     DA
110.     Ionescu Aurelian     PC     DA
111.     Irimie Vicenţiu-Mircea PC     DA
112.     Iriza Scarlat     PSD     DA
113.     Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
114.     Kerekes Károly     UDMR     DA
/> 115.     Kereskényi Gábor     UDMR     DA
116.     Khraibani Camelia     PSD     DA
117.     Longher Ghervazen     Mino.     DA
118.     Lupu Mihai     PNL     DA
119.     Manea Victor-Gheorghe PNL     DA
120.     Manolache Marius     PSD     DA
121.     Manolescu Oana     Mino.     DA
122.     Marcoci Vlad     PSD     DA
123.     Marcu Nicu     PNL     DA
124.     Marcu Viorica     PNL     DA
125.     Marin Gheorghe     PSD     DA
126.     Markó Attila-Gabor     UDMR     DA
127.     Martin Eduard-Stelian PSD     DA
128.     Márton Árpád-Francisc UDMR DA
129.     Máté András-Levente UDMR     DA
130.     Măduţa Flavius-Luigi PSD     DA
131.     Melinte Ion     PSD     DA
132.     Merka Adrian-Miroslav Mino.     DA
133.     Mihai Aurelian     -     DA
134.     Mihăilescu Ion-Bogdan PSD     DA
135.     Mircovici Niculae     Mino.     DA
136.     Mironescu Răzvan Horia PNL     DA
137.     Mitrea Manuela     PSD     DA
138.     Mitrea Miron Tudor     PSD     DA
139.     Mocanu Adrian     PSD     DA
140.     Mocanu Vasile     PSD     DA
141.     Mocioalcă Ion     PSD     DA
142.     Moldovan Carmen Ileana PSD     DA
143.     Moldovan Iosif     UDMR     DA
144.     Molnar Zsolt     UDMR     DA
145.     Moţ Constantin-Stelian-Emil PSD DA
146.     Munteanu Ioan     PSD     DA
147.     Nassar Rodica     PSD     DA
148.     Neacşu Marian     PSD     DA
149.     Negruţ Cornelia     PC     DA
150.     Nica Nicolae-Ciprian PSD     DA
151.     Nichita Cristina     PSD     DA
152.     Nicoară Romeo Florin PNL     DA
153.     Nicolae Alexandri     PNL     DA
154.     Nicolae Florian     PSD     DA
155.     Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
156.     Nicolicea Eugen     PSD     DA
157.     Niculae Aurel     PNL     DA
158.     Nistor Gheorghe-Vlad PNL     DA
159.     Nistor Laurenţiu     PSD     DA
160.     Niţă Emil     PSD     DA
161.     Nosa Iuliu     PSD     DA
162.     Ochi Ion     PSD     DA
163.     Palaşcă Viorel     PNL     DA
164.     Palăr Ionel     PNL     DA
165.     Pambuccian Varujan     Mino.     DA
166.     Pardău Dumitru     PNL     DA
167.     Pârgaru Ion     PNL     DA
168.     Pâslaru Florin-Costin PSD     DA
169.     Peia Ninel         PSD     DA
170.     Pocora Cristina-Ancuţa PNL     DA
171.     Podaşcă Gabriela-Maria PSD     DA
172.     Popa Octavian-Marius PNL     DA
173.     Popeangă Vasile     PSD     DA
174.     Popescu Dumitru-Iulian PSD     DA
175.     Puşcaş Iacob     -     DA
176.     Răducanu Ion     PSD     DA
177.     Rădulescu Cătălin-Marian PSD     DA
178.     Rădulescu Constantin PSD     DA
179.     Răţoi Neculai     PSD     DA
180.     Resmeriţă Cornel-Cristian PSD     DA
181.     Rizea Cristian     PSD     DA
182.     Roman Gheorghe     PSD     DA
183.     Roman Petre     PNL     DA
184.     Roman Victor     PSD     DA
185.     Roşca Lucreţia     PSD     DA
186.     Rotaru Răzvan     PC     DA
187.     Săpunaru Nini     PNL     DA
188.     Săvoiu Ionuţ-Cristian PSD     DA
189.     Scarlat George     PNL     DA
190.     Scutaru Adrian George PNL     DA
191.     Seres Dénes     UDMR     DA
192.     Simedru Dan Coriolan PNL     DA
193.     Simionescu Adrian Constantin PSD DA
194.     Smarandache Miron Alexandru     PSD DA
195.     Solomon Adrian     PSD     DA
196.     Stan Ion         PSD     DA
197.     Stanciu Anghel     PSD     DA
198.     Stanciu Zisu     PSD     DA
199.     Stancu Ionel     Mino.     DA
200.     Stănescu Alexandru     PSD     DA
201.     Steriu Valeriu-Andrei PSD     DA
202.     Stragea Sorin Constantin PSD     DA
203.     Stroe Ionuţ-Marian     PNL     DA
204.     Sturzu Mihai-Răzvan PSD     DA
205.     Suciu Vasile-Daniel     PSD     DA
206.     Surdu Raluca     PNL     DA
207.     Surugiu Iulian-Radu     PNL     DA
208.     Szabó Ödön     UDMR     DA
209.     Şcheau Ion     PSD     DA
210.     Şimon Gheorghe     PSD     DA
211.     Şoptică Costel     PNL     DA
212.     Şova Lucian     PSD     DA
213.     Ştefănescu Elena Cătălina PSD     DA
214.     Ştirbu Gigel-Sorinel     PNL     DA
215.     Taloş Gheorghe-Mirel PNL     DA
216.     Tararache Mihai     -     DA
217.     Tănăsescu Claudiu-Andrei PC     DA
218.     Tătaru Florin-Cristian PSD     DA
219.     Teju Sorin     PNL     DA
220.     Teodorescu Ioan Viorel PNL     DA
221.     Thuma Hubert Petru Ştefan PNL DA
222.     Tocuţ Dan-Laurenţiu PNL     DA
223.     Traicu Rodin     PSD     DA
224.     Tudorache Daniel     PSD     DA
225.     Tudorie Violeta     PSD     DA
226.     Tudose Mihai     PSD     DA
227.     Ţigăeru Roşca Laurenţiu PNL     DA
228.     Ţîmpău Radu Bogdan PNL     DA
229.     Ursărescu Dorinel     PNL     DA
230.     Vainer Aurel     Mino.     DA
231.     Varga Vasile     PNL     DA
232.     Vasilică Radu Costin PSD     DA
233.     Vlădoiu Aurel     PSD     DA
234.     Voicu Mihai Alexandru PNL     DA
235.     Vulpescu Ioan     PSD     DA
236.     Zaharcu Neviser     PSD     DA
237.     Zamfir Daniel-Cătălin PNL     DA
238.     Zgonea Valeriu Ştefan PSD     DA
239.     Zisopol Dragoş Gabriel Mino.     DA
240.     Zlati Radu     PNL     DA


1.     Adam Luminiţa-Pachel PP-DD     NU
2.     Anastase Roberta Alma PDL     NU
3.     Anghel Gabriela-Lola PP-DD     NU
4.     Blănariu Valentin     PP-DD     NU
5.     Bode Lucian Nicolae PDL     NU
6.     Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
7.     Boghicevici Claudia     PDL     NU
8.     Burlacu Ştefan     PP-DD     NU
9.     Caloianu Mario-Ernest PP-DD     NU
10.     Canacheu Costică     PDL     NU
11.     Cernea Remus-Florinel -     NU
12.     Ciobanu Liliana     PP-DD     NU
13.     Ciuhodaru Tudor     PP-DD     NU
14.     Comşa Cornel-George PP-DD     NU
15.     Condurăţeanu Andrei-Răzvan PP-DD NU
16.     Culeţu Dănuţ     PDL     NU
17.     Dalca Ştefan-Petru     PP-DD     NU
18.     Diaconu Adrian-Nicolae PP-DD NU
19.     Dumitru Ioana-Jenica PP-DD     NU
20.     Fenechiu Cătălin-Daniel PP-DD     NU
21.     Geantă Florian Daniel PDL     NU
22.     Gheorghe Florin     PDL     NU
23.     Gheorghe Tinel     PDL     NU
24.     Giurescu Dinu     PC     NU
25.     Gudu Vasile     PDL     NU
26.     Gunia Dragoş-Ionel     PDL     NU
27.     Gurzău Adrian     PDL     NU
28.     Iacob Ridzi Monica Maria PP-DD NU
29.     Ialomiţianu Gheorghe PDL     NU
30.     Ionescu George     PDL     NU
31.     Laza-Matiuţa Liviu     PDL     NU
32.     Lubanovici Mircea     PDL     NU
33.     Man Mircea     PDL     NU
34.     Marian Ion Cristinel     PP-DD     NU
35.     Mincă Liliana     PP-DD     NU
36.     Mocioi Niculina     PP-DD     NU
37.     Muntean Mircia     PDL     NU
38.     Murgu Neagu     PP-DD     NU
39.     Nazare Alexandru     PDL     NU
40.     Niculescu Dumitru     PP-DD     NU
41.     Nistor Marioara     PP-DD     NU
42.     Oajdea Daniel Vasile     PP-DD     NU
43.     Oltean Ioan     PDL     NU
44.     Paleologu Theodor     PDL     NU
45.     Paul Maria-Andreea     PDL     NU
46.     Popescu Dan-Cristian PDL     NU
47.     Preda Cezar-Florin     PDL     NU
48.     Rădulescu Romeo     PDL     NU
49.     Roman Cristian-Constantin PDL NU
50.     Schelean Valeria-Diana PDL     NU
51.     Sefer Cristian-George PP-DD     NU
52.     Stoica Ştefan-Bucur     PDL     NU
53.     Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
54.     Toader Mircea-Nicu     PDL     NU
55.     Tomac Eugen    -     NU
56.     Udrişte Gheorghe   PDL     NU
57.     Vladu Iulian     PDL     NU

 
TAGS :
Mai multe din Actualitate Interna
Comentarii
Total 0 comments.
614
 Bref
 Media Culpa
 Numarul Curent
DESENAND (CA) LUMEA
 Vis a vis
 Scrisori de la cititori
 Prieteni 22
.